Cocktail

Zajímavosti o ostrově Huahine

Hledáte informace o potápění na Huahine? Pokud ano, pak se začtěte do následujících řádků. Sesbírali jsme pro vás praktické tipy a rady týkající se potápění ve Francouzské Polynésii, s důrazem právě na Huahine. A přidali jsme i perličku o mužích, kteří se na Huahine i na dalších ostrovech převlékají za ženy.

Potápění na Huahine

Podmínky pro potápění na Huahine jsou více než ideální, a to i pro začátečníky. Nejsou tady žádné silné spodní proudy, ani nebezpečná fauna, či flóra. Francouzská Polynésie k tomu navíc může přidat ještě viditelnost až 40 metrů a teplotu vody pohybující se mezi 26 až 29 stupni. Pro potápění tak ani není potřeba nijak silný neoprén. Přidejte k tomu unikátní tvary dna, nulové znečištění a druhovou pestrost a není o čem uvažovat.

Pro začátečníky je prý ideální průliv Avapeihi, kde je možné pozorovat barakudy a útesové žraloky. Pozor si ale dejte na potápění těsně před odletem. Ponorům byste se měli vyvarovat 12 až 24 hodin předtím, než nastoupíte do letadla. Pokud tuto zásadu nedržíte riskujete dekompresi a vážné poškození vnitřních orgánů.

Ona je muž?!

Specialitou nejen Huahine, ale vůbec celé Francouzské Polynésie jsou takzvaní „Mahu“, respektive takzvané „Mahu“. Záleží z jakého úhlu pohledu na ně nahlížíte. O co jde? Jde o muže, kteří se převlékají za ženy. Původ tohoto přestrojování pak hledejte v polynéské rodině.

Ta, pokud měla více synů, z jednoho z nich udělala Mahu, tedy převlečeného muže. Dnes už se neví, z jakých to bylo důvodů, každopádně Mahu můžete ve Francouzské Polynésii potkat téměř na každém rohu. Prodávají v obchodech, obsluhují v barech a dokonce provozují i nejstarší řemeslo. Jen těžko říct, jestli zákazník tuší, s kým má tu čest…

Další várku informací o Huahine hledejte na stránkách Více o Huahine a Huahine – další informace. Ostatním ostrovům se pak podrobněji věnujeme v kategorii Poznejte okolí.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Veškeré informace na tomto webu pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel. Dopřejte si luxusní zájezd na Huahine.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-huahine.cz