Cocktail

Více informací o ostrově Huahine

Huahine – jen ze zhruba sto dvaceti ostrovů Francouzské Polynésie, zámořského teritoria Francie. Huahine je zhruba dvakrát větší než Bora Bora, na druhou stranu ale Huahine leží mimo hlavní turistické dění. Místní totiž o turisty příliš nestojí.

Ne nadarmo se ostrovu Huahine právě proto přezdívá ostrov rebelů. Zdejší obyvatelé tak trochu rebelují proti další expanzi cestovního ruchu na Huahine. Proto dnes na Huahine stojí jen několik málo penzionů a donedávna tu stály jen dva hotely. V létě k nim přibyl třetí. A další už tady místní nechtějí.

Přitom je to pro turisty škoda, protože Huahine má co nabídnout. Kromě krásných pláží a unikátních lokací i pro potápěče-začátečníky, třeba unikátní chrámy marae nebo slané jezero ve vnitrozemí ostrova.

Huahine – dva ostrovy, každý úplně jiný

Huahine je de facto tvořeno dvěma samostatnými ostrůvky, které jsou odděleny mělkým kanálem. Ten větší se jmenuje Huahine Nui. Je rozvinutější, hlučnější a živější (pokud se tak vůbec dá charakterizovat ospalá atmosféra celého Huahine). Naopak Huahine Iti je téměř neobydlené, klidné, odtržené od civilizace, ale může pro změnu nabídnout krásnou přírodu.

Velkou devizou Huahine jsou ceny za ubytování. Zatímco na Bora Bora není problém dát za jednu noc v bungalovu až tisíc dolarů, tady bydlení pořídíte výrazně levněji. Huahine je tak velikou výzvou pro nezávislé cestovatele, baťůžkáře, ale i surfaře a potápěče.

Chtěli byste se na Huahine potápět, ale chybí vám informace? Mrkněte do kategorie Zajímavosti, kde najdete základní informace o potápěčských lokalitách. V sekci Poznejte okolí pak najdete stručnou charakteristiku i dalších ostrovů Francouzské Polynésie.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Veškeré informace na tomto webu pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel. Dopřejte si luxusní zájezd na Huahine.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-huahine.cz