Cocktail

Kam vyrazit na ostrově Huahine?

Huahine sice není klasická turistická destinace, takže nepočítejte s aquaparky, delfinárii a zoologickými zahradami, které patří tradičně k nejvděčnějším a nejčastějším turistickým cílům, na druhou stranu ale může nabídnout nefalšovanou polynéskou atmosféru a místa, která ne vždy najdete v turistických průvodcích.

Huahine – městečko Fare

Centrem ostrova Huahine je městečko Fare. Když potřebujete vyměnit peníze, navštívit lékaře, nebo prostě jen nakoupit pár základních věcí, vydejte se sem. Městečko Fare vzniklo až na počátku 19. století, nenajdete v něm tedy žádné historické památky.

Huahine – slané jezero

Omrzelo vás koupání v moři? Vydejte se do vnitrozemí ostrova Huahine k jezeru Fauna Nui. Jde o mělké a slené jezero s příjemně teplou a neuvěřitelně čistou vodou. Koupání v něm je veliký zážitek.

Huahine – chrámy marae

Předevropské stavby, které mají pro Polynésany velkou náboženskou hodnotu. Dnes jsou i častým cílem turistů, a to nejen na Huahine. V některých z nich je navíc možno uspořádat svatbu. Jen pozor na to, že jde pouze o symbolický obřad, který nemá následně v ČR právní opodstatnění.

Huahine – polynéské restaurace

Při návštěvě Francouzské Polynésie určitě navštivte některou z restaurací a dejte si místní specialitu. Nabízí se třeba tuňák v limetkové šťávě a s kokosovým mlékem, tedy takzvané poisson cru, nebo po´e, sladký ovocný dezert, kdy se ovoce peče v písku, pod rozžhaveným popelem.

Další tipy na výlety na okolní ostrovy hledejte v kategorii Poznejte okolí. Perličky a kuriozity společně s radami, kde se potápět potom v sekci Zajímavosti.

Francouzská Polynésie

další oblasti Francouzské Polynésie »

Partneři

Logo ESO travel

Veškeré informace na tomto webu pro vás připravuje cestovní kancelář ESO travel. Dopřejte si luxusní zájezd na Huahine.

Spolupracujte s námi

Chcete se stát partnerem tohoto webu a zviditelnit sebe a své služby?
Kontaktujte nás na e-mailové adrese
info@polynesie-huahine.cz